e
sv

Tanı’ya 2020 yılında 15 ödül!

17 Mart 2021 21:04

Koç Holding bünyesinde faaliyet gösteren, veriden beslenerek ve ileri analitik yöntemler kullanarak firmaların ihtiyaçlarına özel CRM hizmet ve ürünleri sunan Tanı, 2020 yılında uluslararası ve ulusal 7 farklı ödül platformunda toplam 15 ödüle layık görüldü.

Teknoloji ve pazarlamayı bir araya getirerek, müşterilerine sunduğu ürün ve hizmetlerle markaların dijital dönüşümlerine katkı sağlayan Tanı, veriden değer yaratmadaki iddiasını sürdürüyor. Bu doğrultuda 18 seneyi aşkın süredir Veri Yönetimi, CRM, İleri Analitik, Sadakat programları ve Müşteri Deneyimi alanlarında faaliyet gösteren Tanı, 2020 yılında uluslararası ve ulusal 7 farklı ödül platformundan toplam 15 ödül almaya hak kazandı. 

Tanı; CRM, İş Zekası, İleri Analitik, Fraud Yönetimi, Veri Yönetimi, Sadakat Programları ve mobil sadakat uygulamaları konularında sektöre yön veren projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Ayrıca bu projelerin iş sonuçlarına katkısı da ölçümleniyor.

Örnek projeler…

Pandemi döneminde kullanıcıya kullanım kolaylığı sunan Chippin Mobil Uygulaması ile 20.000’den fazla noktada limite takılmadan temassız mobil ödeme kolaylığı sağlandı. Temassız ödeme limitine takılmak istemeyen kullanıcıların işlem tutarlarında yüzde 81’lik artış ortaya çıkarken, alışveriş deneyimi ardından yorum veya puanlama yapan kullanıcıların memnuniyet oranı yüzde 96 olarak ölçümlendi. Olumsuz değerlendirme yapanlarla iletişime geçilerek memnuniyetlerinde yüzde 63 iyileştirme sağlandı. 

Tanı’nın CRM yönetimi için geliştirdiği Hedef Kitle Asistanı projesi ile bir markada ilave yaratılan ciroda 2.5 milyon TL artış, yapay zekaya dayalı Kahin Projesi ile sepet ortalamalarında yüzde 23’lük artış, makine öğrenmesi tabanlı Akıllı Kampanya Motoru uygulaması ile kişiselleştirilmiş kampanya ve iletişimlerle 1,7 kat kampanya geri dönüş artışı sağlandı. Merkezi Veri Toplama ve Yönetimi’nin büyük önem kazandığı günümüzde İYS ile entegre Dataaccord ürünü ile tüketici izinlerinin omnichannel yönetimi ve iyileştirilmiş deneyim ile onlarca markaya operasyonel verimlilik sağlanıyor. Tanı ayrıca sektörün ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği “Müşteri Doğrulama Sistemi” ile doğrulanan her müşteri için backoffice maliyetleri sıfırlıyor ve yüzde 97’lik doğrulama oranı ile markalara katma değer yaratmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra Fraud tespitlerine makine öğrenmesine dayalı Fraud skorlama yöntemlerini de entegre ederek markalara doğacak olan ek kurulum maliyetlerini ortadan kaldırıyor. Tüm bu ürün ve projeler aynı zamanda ödüller de kazandı. Dijital dönüşümün tüketici deneyimi boyutunda, gerek kişiselleştirme, gerekse deneyim iyileştirme çalışmaları ile markaların faaliyetlerine değer kattı. 

Tanı Genel Müdürü Hülya Varlık,pandeminin zorlu koşullarına hızla adapte olduklarını belirterek şöyle devam etti: “Pandeminin başlamasıyla önce sağlık diyerek tüm çalışanlarımızla evden, uzaktan çalışma sistemine geçtik. Gerek sektörümüzün uygunluğu, gerekse dijital alt yapımız ve çevik iş modelimizle pandemi sürecinde de müşterilerimize kesintisiz desteğimizi sürdürdük. İnançla yolumuza devam ettik. İşimizde hayata geçirmek istediklerimizi ve hayallerimizi müşterilerimizle olan ortak inancımız ve odağımızla gerçekleştiriyoruz. Bu inanç da beraberinde ödüller getirdi. Denemeye, yeniliklere açık, vizyoner müşterilerimizin çalışmalarımıza olan inançlarına teşekkür ediyoruz. 2020 hepimize çevik çalışma yaklaşımının, değişime adaptasyonun ve iş süreçlerimizin dijital teknolojilerden de güç alıp esnek yönetiminin önemini çok net gösterdi. Değişime açık, hızla adapte olan ekibimize de gönülden teşekkür ederim. Bu başarı, zamanın gerektirdiği dönüşümü hızla yapan ekibimizin, müşterilerimizin ve bizlerle uyumla çalışan iş ortaklarımızın eseri. 2021’de de yeni ürün ve hizmetlerimizle, Chippin mobil sadakat uygulamamızla, ileri analitik hizmetlerimizle ve CRM çözümlerimizle müşterilerimizin dijital dönüşümlerine katkı sağlamayı, her deneyimde hep birlikte öğrenip, gelişmeye devam etmeyi ve nice başarıları hayata geçirmeyi temenni ediyoruz.”

Editöre Not:

Tanı 2020 Ödülleri:

 • En İyi Yapay Zeka Kullanımı «Kâhin» – MARTECH 1.’lik (Opet ile)
 • Yenilikçi Veri ve İleri Analitik Yöntemler «Kâhin» – DPİD 1.’lik (Opet ile)
 • Veriden Çıkan Deneyim Başarı Ödülü «Kâhin» – FELİS 2.’lik (Opet ile)
 • En İyi Mobil Uygulama «Chippin» – STEVIE 1.’lik
 • En İyi Sayfa ve Topluluk Yönetimi «Chippin»-SOCIAL MEDIA AWARDS 1.’lik
 • Sadakat Uygulamaları «Chippin» – DPİD 2.’lik
 • En İyi Teknoloji Kullanımı «Bayi Dedektifi» – STEVIE 3.’lük (Opet ile)
 • En İyi Müşteri İçgörüsü Kullanımı «Akıllı Kampanya Motoru» – STEVIE 2.lik ( Opet ile )
 • Dijital Disruptor «Müşteri Doğrulama Sistemi» -IDC 2.’lik ( Opet ile )
 • Dijital Trailblazer «Hedef Kitle Asistanı» – IDC 3. ‘lük (Derimod ile )
 • Dijital Disruptor «Dataccord» – IDC 3.’lük  ( Koç Holding Emekli Vakfı ile)
 • Entegre Uygulamalar «Bu Canavar Çok Ses Getirdi» – DPİD 3.’lük (Aygaz ile )
 • Satış /Tüketim Noktası İçi Promosyonel Aktiviteler «Bu Canavar Çok Ses Getirdi» -DPİD 3.’lük. (Aygaz ile )
 • “KoçAilem Kan Kardeşliği Platformu projesi” TİSK /Ortak Yarınlar Ödül Programı’nda Çalışana Destek Ödülü 
 • Sadakat Programı Çalışmaları “KoçAilem Mobil” – FELİS BAŞARI ÖDÜLÜ

Tanı Hakkında:

2002 yılında kurulan Tanı, web, mağaza ve mobil platformlarda entegre CRM ve pazarlama çözümleri sunar, danışmanlık verir. Tanı, markaları insanlara, insanları markalara yakınlaştırarak daha verimli bir dünya yaratmak için çalışan veriden değer yaratmayı misyon edinmiş bir şirkettir. Koç Topluluğuna bağlı faaliyet gösteren Tanı, Mobil & Sadakat Programları, Omnichannel Pazarlama Uygulamaları, Veri Yönetimi ve Analizi, İleri Analitik, Kişiselleştirme Hizmetleri ile dikkat çekmektedir. Markaların dijital dönüşüm süreçlerinde müşteri boyutuna dair tüm çalışmalarda yanlarında olarak çözüm ortağı olmaktadır.

TANI ÜRÜNLERİ & MARKALARI: Paro, Chippin, Dataccord, Custumer 360 Analytics, Cambaz (Cambaz Alt Modülleri: Hedef Kitle Asistanı, Müşteri 360 Kart, Digital Insert, Akıllı Kampanya Motoru, Kampanya Asistanı )

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli