e
sv

Dassault Systèmes Dijital İkiz Çözümleriyle Sürdürülebilir Üretime Destek Veriyor

15 Nisan 2021 14:30
Dassault Systèmes, 12-16 Nisan tarihlerinde düzenlenecek ilk dijital HANNOVER MESSE 2021 Fuarı’na katılacağını duyurdu.
Dassault_Systemes

Dassault Systèmes, 12-16 Nisan tarihlerinde düzenlenecek ilk dijital HANNOVER MESSE 2021 Fuarı’na katılacağını duyurdu. Şirketin bu etkinlikte, üreticilere merkezi veri platformuna dayalı dijital ikiz çözümü ile yenilikçi ve sürdürülebilir ürünler geliştirirken, iş modellerini küresel pazarın yeni zorluklarına nasıl adapte edebileceklerini göstereceği belirtildi. Öte yandan Dassault Systèmes’in, 3DEXPERIENCE Platformu aracılığı ile şirketlerin ekonomik açıdan zor zamanlarda bile istikrarlı tedarik zincirlerini sürdürmelerini, rekabet avantajlarını korumalarını ve uzun vadede bir müşteri ilişkileri ağı kurmalarını destekleyeceği açıklandı.

Fuara katılacak ziyaretçilerin, canlı yayınlara ve ara oturumlara katılarak farklı departmanlardaki çalışanlardan, müşterilere ve tedarikçilere kadar, geliştirme sürecindeki herkesin 3DEXPERIENCE Platformu’nu kullanarak her adıma şeffaf ve gerçek zamanlı şekilde nasıl dahil olacağını deneyimleyebileceği açıklandı. Buna ek olarak, ilgilenen ziyaretçiler için, çeşitli demo senaryolarında sadece yeniliklerin dijital olarak planlanması, simüle edilmesi ve doğrulanması değil, aynı zamanda modern değer yaratma ağları tarafından daha hızlı ve daha verimli bir şekilde uygulanmasını sanal olarak canlı gözlemleyebilecekleri duyuruldu. Odak noktası olarak, 3DEXPERIENCE Platformu’nun üretim endüstrisindeki temel zorlukları çözmeyi nasıl destekleyebileceği üzerine yoğunlaşıldı:

  • Artan çeviklik: Şirketler, pazarlanabilirliğe daha hızlı ulaşmak için oluşum sürecinin erken aşamalarında yeni ürünlerin performansını nasıl ölçebilir?
  • Model Tabanlı Geliştirme & Üretim: Ürünler nasıl bireysel olarak tasarlanabilir ve üretimleri mümkün olduğunca maliyet tasarrufuyla ve verimli bir şekilde gerçekleştirilebilir?
  • Sürdürülebilir yenilik: Ürünlerin ve süreçlerin tüm yaşam süresi boyunca ve tedarik ve üretim zinciri tamamı dahilinde sürdürülebilirliği nasıl sağlanabilir?

Bu yılki HANNOVER MESSE Digital Edition’da, “Endüstriyel Gelecek Merkezi”nin ilk kez sahneye çıkacağı duyuruldu. Bu doğrultuda fuara katılacak olan Dassault Systèmes, Deutsche Messe Technology Academy GmbH ve diğer bazı ortaklarla birlikte endüstriyel bilgi aktarımı için küresel bir ekosistem yarattığını vurguladı. Bu projenin amacı, yeniliği hızlandırarak; girişimleri, şirketleri, araştırma enstitülerini ve uygulayıcıları bir araya getirmek olarak belirlendi. Dassault Systèmes’in, genç girişimlerin 3DEXPERIENCE Platformu’na, çeşitli endüstri çözümlerine ve iş birliği fırsatlarına erişebildiği 3DEXPERIENCE Lab aracılığı ile projeyi desteklediği ifade edildi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli